Inngang til Handelsbanken TjuvholmenInngang til Handelsbanken Tjuvholmen

Nora Vie Holm går inn i makroteamet

Fra 1. august trer Nora Vie Holm inn i et 100 prosent vikariat i makroteamet når seniorøkonom Karine Alsvik Nelson går ut i permisjon. Med erfaring som porteføljeanalytiker og en sterk interesse for makroøkonomi blir hun et viktig tilskudd i en periode preget av store økonomiske og geopolitiske endringer. 

– Dette er en spennende og krevende rolle, særlig i en tid der geopolitiske skift påvirker norsk økonomi tydelig, sier sjeføkonom Marius Gonsholt Hov. 

Han understreker at sterke analyseegenskaper og tydelig kommunikasjon er avgjørende for å gi kundene et godt grunnlag for beslutninger.

Skal gjøre komplekse problemstillinger mer forståelige 

Nora Vie Holm har bakgrunn fra Private Banking & Family Office i Handelsbanken og kombinerer akademisk tyngde med praktisk analyseerfaring. 

I sin nye rolle skal hun bidra med innsikt på tvers av makroteamets analyseområder og gjøre komplekse problemstillinger mer forståelige. Målet er å gi kunder og kollegaer klare, relevante vurderinger av utviklingen i norsk og internasjonal økonomi. 

– Nora har sterke analytiske evner, gode formidlingsegenskaper og er et tydelig talent i Handelsbanken. Jeg er svært glad for at hun har takket ja til rollen, sier Gonsholt Hov. 

Klar for nye utfordringer 

Vie Holm ser frem til å bygge videre på sine erfaringer og utvikle seg innen makroøkonomi. 

– Dette er en unik mulighet til å fordype meg faglig, samt å bidra med å gjøre komplekse problemstillinger mer forståelig. Etter snart tre år som porteføljeanalytiker tar jeg med meg verdifull innsikt fra både kunde- og analysearbeid. Jeg er veldig motivert til å bidra i teamet og gleder meg til å lære av dyktige kollegaer, sier hun. 

Nora Vie Holm
Nora Vie Holm
Nora Vie Holm har en mastergrad i økonomi og administrasjon fra NTNU Handelshøyskolen, med spesialisering i finansiell styring. Hun fullførte graden i 2023, og hadde underveis et utvekslingsopphold ved London Metropolitan University i 2020. Etter studiene har hun vært fast ansatt i Handelsbanken siden 2023, i Private Banking & Family Office, hvor hun har jobbet som porteføljeanalytiker. Nora tiltrer makroteamet 1. august.
Marius Gonsholt Hov, sjeføkonom i Handelsbanken.
Marius Gonsholt Hov, sjeføkonom i Handelsbanken.

Les flere relaterte artikler

28. april 2026

Høy inflasjon tvinger Norges Bank til handling

Vår halvårlige konjukturrapport gir deg en omfattende orientering om den norske konjunkturen. Handelsbankens makroøkonomer holder deg oppdatert på Norge og verden.

Handelsbankens konjunkturrapport 1/2026
Mennesker går ned en trapp
27. mars 2026

Hvordan påvirker krigen energimarkedene?

Den pågående krisen i Midtøsten har ført til stengte transportlinjer, angrep på energiinstallasjoner og kraftig økning i energipriser.

Les sjefstrategens kommentar
Digital skjerm viser aksjekurs
5. mars 2026

Utviklingen i Iran

Sparer du i aksjemarkedet, kan det være fornuftig å bruke mindre energi på å være urolig for situasjonen.

Utviklingen i Iran – slik påvirker det sparingen din
Regn og torden
4. mars 2026

Uro i finansmarkedene

Her kan du lese om hva du bør tenke på når det er større svingninger i aksjemarkedet.

Gjør dette når det er uro i markedene
Digital fremstilling av børs og verden